Natúr kisszemű arany mazsola
várható kiszállítás: 2024-09-18, szerda
Tartalmaz: A, B1, B2, C, P vitamin, kalcium, kálium, vas, foszfor.
Miért jó? A mazsolaszőlő az egyik legősibb és legelterjedtebb aszalt gyümölcs, ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a friss szőlő, de szárított formában hatóanyagai koncentrálódnak. Többféle változata van, lehet világosbarna, fehér, sötét színű és vörös is. A mazsola héjá...
- +4235
Termék leírása
A, B1, B2, C, P vitamin, kalcium, kálium, vas, foszfor.
Miért jó?
A mazsolaszőlő az egyik legősibb és legelterjedtebb aszalt gyümölcs, ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a friss szőlő, de szárított formában hatóanyagai koncentrálódnak.
Többféle változata van, lehet világosbarna, fehér, sötét színű és vörös is.
A mazsola héjában lévő flavonoidok jó hatást gyakorolnak a szívre, az érrendszerre, a rezveratrol antioxidáns tartalma védi a szervezetet a sejtkárosító anyagoktól, így hathatós segítség a rák kialakulásának megelőzésében. A benne lévő P-vitamin és C vitamin hatásosan együtt dolgozik a baktériumokkal és vírusokkal szembeni harcban, allergia és gyulladásgátló szerepe is jelentős, a koleszterein egyik legjobb ellenszereként tartják számon.
Természetes szőlő cukortartalma folyamatos, egyenletes energiát ad az egész szervezetnek, különösen az izom, szív és agyműködés számára. Teljes tömegéből (fajtától függően) körülbelül 30% gyümölcscukor, 28% szőlőcukor.
Gyorsan felszívódó energia tartalma csökkenti a fáradtságot, élelmi rost és gyümölcssav tartalma segíti az emésztést, és segíti a felesleges tápanyagok kiürítését.
Felhasználási ötletek:
Az arany mazsola a mazsolák között egy kiváló, nemesített, válogatott fajta, íze intenzívebb a többi mazsolánál.
Remek rágcsálni való olajos magvakkal keverve, használják süteménybe, desszertbe, fagylaltba, müzlikbe, joghurtokba, még csemegeborok készítéséhez is.
Édesítésre is kiválóan alkalmas, természetes lehetőség a finomított cukor kiváltására. Áztassuk be, és turmixoljuk le. A massza állaga a hozzáadott vízmennyiségtől függ, az intenzitása/édessége az áztatás időtartamának hosszúságával arányosan lágyul.
Mielőtt a mazsolát a süteménybe tesszük, forgassuk meg lisztben, így nem süllyed le a tészta aljára.
Sokkal finomabb lesz a mazsola, ha felhasználás előtt egy napig rumba vagy borba áztatjuk, és úgy tesszük az édességhez.
+egy5let:
Ha szereted az édes bort de a túl nagy cukortartalma miatt mégis mellőzöd, édesítsd meg a száraz bort mazsolával! Egyszerűen csak szórj bele a borba tetsző mennyiséget attól függően amennyire szeretnéd édesre és hagyd állni. Természetesen vörösborhoz vörösmazsola illik, fehérborhoz aranymazsola.
Érdekességek:
A mazsolaszőlőt Perzsiában és Egyiptomban már i.e. 2000-ben termesztették. Az aszalt szőlőt a Biblia is említi, Dávidnak - i.e. 1110 és 1070 között - egyebek mellett száz mazsolás kalácsot ajándékoztak. Az ókori görögök és rómaiak templomaikat díszítették mazsolával, sportesemények alkalmával pedig díjként osztogatták az értékes csemegét.