Retro sütésálló vegyeslekvár
várható kiszállítás: 2024-11-04, hétfő
- +4235
Termék leírása
A retró, sütésálló vegyes lekvár alma, meggy és szilva hozzáadásával készül, így valóban vegyes gyümölcsös ízt kölcsönöz a belőle készült finomságoknak. Ez a sütésálló lekvár ráadásul tényleg nemcsak a nevében sütésálló: hosszú évek vásárlói visszajelzései alapján bátran állíthatjuk, hogy valóban az! Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy rengetegen térnek vissza hozzánk és vásárolják újra és újra ezt a lekvárt, miközben örömmel újságolják, hogy a boltok polcain beszerezhető változatokkal ellentétben (amelyek miatt rengetegszer megkapjuk a kérdést és a kételkedést, hogy: Ez tényleg nem folyik ki a sütiből? Mert a boltira hiába van ráírva, hogy sütésálló, bizony a legtöbb kifolyik) - ez a lekvár tényleg bírja a sütést!
Egy biztos (és ezt mindig el is mondjuk): nem ez a legjobb lekvár, de - ez a legjobb sütőlekvár! 🙂
Mire és hogyan használhatjuk a sütésálló lekvárt?
Ezt a fajta lekvárt mindenféle olyan sütemény készítéséhez nyugodt szívvel ajánljuk, amit sütni kell, mivel ez a lekvár nem fog kifolyni a sütiből a hő hatására sem. Ezért, ha a nagymama buktáját szeretnéd elkészíteni, csak ezt a lekvárt használd hozzá! 😏 Ám nem csupán erre alkalmas! Ugyanis bármilyen töltött, vagy rakott lekváros süteményt álmodsz meg magadnak, (akár olyat is, amit nem kell sütni) ezt a sütésálló vegyes lekvárt bátran beleteheted. Dolgozni is nagyon könnyű vele: szeletelhető, kenhető, ugyanakkor egyszerűen össze is lehet törni, sőt ha kell, akár krémesíthető is.
Miért hívják hitlerszalonnának?
Ezt a fajta lekvárt sokan hitlerszalonna (vagy Hitler-szalonna) néven is ismerik. A hetvenes, nyolcvanas években még nagyon elterjedt volt, mindenhol lehetett kapni kimérve, jellemzően faládákból árulták és volt, aki magában csemegézte, míg mások kenyérre szeletelve “lekváros deszkát” csináltak belőle.
Maga a hitlerszalonna - gúnyos - elnevezés a második világháborús időszakából ered, amikor a háborúban álló országoknak hatalmas hadseregeket kellett etetniük. Hitler a háború vége felé állítólag utasítást adott olyan élelmiszer fejlesztésére, ami tartós és amivel mind a katonákat, mind az ország népességét el tudják látni. Így született ez a lekvár, köszönhetően a fellendülő konzerviparnak és az egyre nagyobb teret hódító jól szállítható, tartós élelmiszereknek. Más elméletek szerint, a hitlerszalonna kifejezést a magyar katonák használták először a német ellátmányból származó zselés lekvár megnevezésére.